Persian   |   English                           صفحه نخست    |    تماس با ما   |    درباره ما  
چاپ تراکت      


چاپ انواع تراکت

یکی دیگر از محصولات چاپ مهراد، چاپ انواع تراکت تبلیغاتی است.

تراکت نوعی ورق تبلیغاتی با عمری نسبتاً  کوتاه است، که با هدف اطلاع رسانی و با بیانی مستقیم و بدون واسطه، جهت معرفی و ترغیب مخاطب برای استفاده از خدمات و کالای مورد نظر، چاپ و توزیع می گردد، به صورتی که خبر و آگهی درج شده بر روی تراکت، محتوی پیامی از یک تحول، خبر مهم و یا یک جهش در فعالیت را دارا باشد.

تراکت ها غالباً با بیان تصویری  و نوشتاری و به صورت تک رنگ، دورنگ، یا چهاررنگ و معمولاً در اندازه های استاندارد طراحی و چاپ می شوند. اما بهتر است تراکت در ابعاد کوچکتر چاپ شود تا گیرنده بتواند آن را به راحتی حمل و در فرصت مناسب مطالعه نماید.

یک فروشگاه، موسسه تجاری، فرهنگی، و یا غیره، در خلال فعالیتهای روزمره و همیشگی، ممکن است برای مدتی معین و یا از زمانی خاص به تغییر و تحول در روند معمول عملکرد خود اقدام نموده، که برای اطلاع رسانی فوری و ارزان قیمت آن به مخاطبان از طریق چاپ و توزیع تراکت وارد عمل می شود.

به عنوان مثال اعلام افتتاحیه موسسه جدید، یا حراج های فصلی، و یا فروش ویژه یک نوع کالا در یک مدت زمان محدود، یک رویداد و یا  فراخوان شرکت در مسابقه و جشنواره های هنری و یا هر رویداد دیگری که احتیاج به معرفی و آگاهی از جهش فکری و روند کاری داشته باشد .

باید توجه داشت از تراکت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای تبلیغ روال معمولی یک بنگاه اقتصادی نیز استفاده می شود ولی در بسیاری از موارد مورد استقبال و توجه مخاطب قرار نگرفته و باعث به هدر رفتن هزینه خواهد شد

ویژگی های تراکت:

در طراحی یک تراکت خوب باید موارد زیر را در نظر گرفت:

1- یقیناً بداند  چه چیزی را می خواهد به مخاطبین خود انتقال دهد .

2- کاملاً مطالب درج شده را به صورت واضح و روشن مطرح کند .

3- بتواند مخاطب خود را ترغیب و تشویق به موضوعات تراکت کند .

4- ارتباط صحیح و پیوستگی و هماهنگی بین تصاویر و متن برقرارباشد.

5- اولین نگاه مخاطب به تراکت ،او را وادار به پیگیری و جهت پذیری انتخاب او در خبر تراکت کند.

6- مطالب مندرج در تراکت باید کاملاً صادقانه و بدون هیچ نوع دروغ پردازی باشد.


لینک های مرتبط:

دستور العمل طراحی ویژه چاپ افست

 

پرداخت الکترونیک