Persian   |   English                           صفحه نخست    |    تماس با ما   |    درباره ما  
چاپ فولدر      


چاپ انواع فولدر


فولدر یا پوشه، به ابزاری گفته می شود که به وسیله آن می توان دسته ای از کاغذ و اوراق و اسناد را به طور منظم در کنار هم قرار داد و محافظت نمود.

فولدر در انواع جنس ها و اشکال مختلفی ساخته و استفاده می شود که معمول ترین آن فولدر های مقوایی با چاپ رنگی است. این نوع از فولدر علاوه بر جنبه محافظتی و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز کاربرد دارد.

به طور مثال یک پیمانکار در زمان تحویل اسناد و مدارک مربوط به یک پروژه، آن ها را داخل یک فولدر قرار داده، تا ضمن داشتن ظاهری زیبا تر و آراسته تر، سایر توانمندی ها و امکانات خود را به طور غیر مستقیم در معرض دید کارفرما قرار دهد.

و یا این که تولید کننده یا فروشنده کالا یا خدمات، مجموعه ای از کاتالوگ ها، پروپوزال ها، لیست های قیمت، پیش نویس ها، قراردادها و غیره که از ابزار لازم در زمان مذاکره حضوری یا شرکت در نمایشگاه و یا هنگام عقد قرارداد می باشد را به طور منظم و زیبایی در قالب فولدر مقوایی به مخاطب خود تحویل می دهد تا میزان اثر گذاری را بر وی به طور قابل توجهی افزایش دهد.

فولدر های مقوایی محدودیتی از نظر شکل و ابعاد ندارند. مهم این است که اولاً بتوان تعدادی کاغذ A4 را بدون بروز زحمت درون آن جای داد و محافظت نمود و ثانیاً قالب آن، میزان دورریز کمتری را در مقوا ایجاد کند.

معمولاً قالب فولدر به طوری طراحی می شود که اجزای آن در همدیگر قفل شده و بدون نیاز به چسب و صحافی حالت پایداری را ایجاد کند. حتی می توان در برخی از انواع آن برش هایی برای الصاق کارت ویزیت یا CD تعبیه نمود.

توصیه می شود فولدر با مقوای گلاسه ضخیم، مثلاً 300 گرمی یا 250 گرمی چاپ شود تا ایستایی و دوام خوبی داشته باشد. با همین هدف بهتر است مقوای آن پس از چاپ با روکش سلفون مات یا براق پوشش داده شود.

انجام عملیات چاپ در هر دو طرف بیرون و داخل فولدر امکان پذیر است که این به مورد استفاده آن بستگی دارد.

چاپ مهراد به منظور تقسیم بندی محصولات چاپی خود و به تبع آن تهیه لیست قیمت منظم و کامل، 4 نمونه از فولدر هایی که شکل و قالب آن عمومیت بیشتری دارد را به صورت پیش فرض طراحی نموده و تعرفه کاملی از قیمت های انواع مختلف آن ارائه نموده است. برای آشنایی با این فولدر ها از لینک های زیر می توانید طرح گشترده آن را مشاهده نمایید:

طرح گسترده فولدر طرح 1

طرح گسترده فولدر طرح 2

طرح گسترده فولدر طرح 3


البته این امکان وجود دارد که فولدر با هر قالب و طرحی که مد نظر سفارش دهنده بوده، چاپ و تحویل داده شود.


لینک های مرتبط:

لیست قیمت فولدر

دستور العمل طراحی ویژه چاپ افست
 

پرداخت الکترونیک