Persian   |   English                           صفحه نخست    |    تماس با ما   |    درباره ما  
چند نکته مهم در طراحی پاکت      

چند نکته مهم در طراحی پاکت


1 - فقط یک فایل برای کل قسمت های پاکت ارسال کنید.

2 - قسمتی از پاکت ها که جهت چسب زدن استفاده می شود، نباید طرح چاپی داشته باشد، تا پوشش مرکب روی کاغذ مانع از استحکام چسب نگردد.

3 - از قرار دادن هر گونه خط کشی جهت نمایش خط برش جداً خودداری کنید. در صورت اجبار می توانید در محل تلاقی خطوط برش و یا خطوط تای اصلی، تنها یک علامت + کوچک، آن هم فقط با استفاده از یکی از کانالهای رنگی قرار دهید.

4 - درب پاکت باید نسبت به پشت پاکت به صورت وارونه مونتاژ شود.

5 - اگر می خواهید هم رو و هم پشت پاکت چاپ داشته باشید لطفا مطالب زیر را به دقت بخوانید:

     ● اگر پاکت شما از نوع صحافی ملخی باشد، کافیست برای هر قسمت از پاکت طرح جداگانه ای طراحی کرده و سپس طبق «نقشه مونتاژ» آن ها را کنار هم مونتاژ کنید. دقت کنید که طرح «روی پاکت»، و «درب پاکت» باید نسبت «پشت پاکت» به صورت وارونه مونتاژ شود. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

     ● اگر پاکت شما از نوع صحافی وسط چسب باشد، اولاً توصیه می کنیم از این کار منصرف شوید. اما اگر بر این کار اصرار دارید، نظر شما را به نکات زیر جلب می کنیم:

          - در ابعاد استاندارد، روی لبه پایینی پاکت نمی توان چاپ کرد. مگر اینکه حداقل 2 سانتیمتر از ارتفاع پاکت کاسته شود.

          - لبه پایینی پاکت برای صحافی به روی قسمت چاپ شده بر می گردد. بنابراین اگر پشت پاکت چاپ داشته باشد، پس صحافی یک نوار سفید رنگ که در حقیقت همان لبه پایینی پاکت است که برگشته قرار خواهد گرفت. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

          - می توان در صحافی به طور ویژه این لبه را به جای رو در زیر قرار داد که مشمول صرف وقت و هزینه بیشتر خواهد شد. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

          - اگر در جلوی پاکت وسط چسب (قسمتی که دو طرف پاکت به هم رسیده و چسبیده شده) از رنگ یکدست استفاده شود احتمال مشاهده شدن تفاوت رنگ مابین این دو پس از صحافی وجود خواهد داشت. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

          - همچنین اگر در جلوی این پاکت از طرحی استفاده شود که طوری تنظیم شده تا پس از صحافی روی هم منطبق شود، باید گفت احتمال جابجا شدن و عدم انطباق طرح پس از صحافی بسیار زیاد است. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

6- بهتر است ابعاد نهایی پاکت بر اساس جدول زیر (برحسب سانتیمتر) تعیین شود:


پاکت نامه (ملخی و وسط چسب)

22 × 11

پاکت A5 (ملخی و وسط چسب)

22 × 16

پاکت A4 (ملخی و وسط چسب)

31 × 22

پاکت A3 (ملخی و وسط چسب)

43 × 31

پاکت CD

13 × 13


* برای اطلاع کامل از هر آن چه که راجع به پاکت لازم است بدانید، لطفا این صفحه را مطالعه نمایید.


یادآور می شویم هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل فوق فقط متوجه سفارش دهنده خواهد بود. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات فوق را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد گردید. 

پرداخت الکترونیک